Išsirinkti tobulą fotoaparatą gali būti nelengva užduotis, ypač atsižvelgiant į platų šiandien siūlomų galimybių spektrą. Geriausias pasirinkimas labai priklauso nuo jūsų įgūdžių lygio ir fotografijos poreikių. Šiame straipsnyje padėsime jums išsirinkti tinkamą fotoaparatą kaip fotografui mėgėjui ir į ką atkreipti dėmesį kaip profesionalui.
Fotoaparato pasirinkimas mėgėjui
Fotografams mėgėjams svarbiausia yra paprastumas, patogumas ir ekonomiškumas. Štai į ką reikėtų atkreipti dėmesį:
Spausk ir fotografuok fotoaparatais. Šie fotoaparatai yra kompaktiški, patogūs naudoti ir palyginti nebrangūs. Jie siūlo automatinius fokusavimo, ekspozicijos ir baltos spalvos balanso nustatymus, todėl idealiai tinka pradedantiesiems.
Tilto tipo fotoaparatai. Jei norite ko nors pažangesnio nei „spausk ir fotografuok”, bet dar nesate pasirengę DSLR ar veidrodiniam fotoaparatui, tilto fotoaparatas gali būti geras pasirinkimas. Šiuose fotoaparatuose galima naudoti rankinį valdymą, jie dažnai turi galingesnį priartinimą ir yra „tiltas” tarp kompaktiškų ir profesionalesnių fotoaparatų.
Pradedančiųjų DSLR arba veidrodiniai fotoaparatai. Pradedančiųjų DSLR (skaitmeninis vieno objektyvo veidrodinis fotoaparatas) arba veidrodinis fotoaparatas be veidrodžio taip pat gali būti tinkamas mėgėjams, norintiems išbandyti pažangius fotografavimo būdus. Juose galima naudoti keičiamus objektyvus ir rankinį valdymą, todėl, tobulėjant įgūdžiams, galima tobulėti.
Jei tik pradedate fotografuoti, apsvarstykite fotoaparatą su patogia vartotojo sąsaja, automatiniais režimais ir integruotu vadovu arba mokomąja sistema.
Profesionalus fotoaparato pasirinkimas
Profesionaliems fotografams reikia pažangesnių funkcijų, kad jie atitiktų savo kūrybinius poreikius ir darbo reikalavimus:
Profesionalūs DSLR arba veidrodiniai fotoaparatai. Šie fotoaparatai pasižymi aukštos kokybės vaizdo jutikliais, užtikrinančiais aukščiausią vaizdo kokybę, patikimais rankiniais valdikliais, suteikiančiais didesnę kūrybinę laisvę, ir greitesniu veikimu, leidžiančiu fiksuoti veiksmą ar spontaniškas akimirkas.
Vidutinio formato fotoaparatai. Fotografams, kuriems reikia aukščiausios įmanomos vaizdo kokybės, pavyzdžiui, mados ar vaizduojamojo meno fotografijai, vidutinio formato fotoaparatai siūlo didesnius jutiklius, kuriais galima užfiksuoti daugiau detalių ir platesnį dinaminį diapazoną nei kitais fotoaparatais.
Rinkdamiesi fotoaparatą, kaip profesionalai, atsižvelkite į tai, kokio tipo fotografija užsiimate (pvz., sportas, laukinė gamta, portretas, kraštovaizdis). Kai kurioms sritims gali būti svarbesnės tam tikros savybės, pavyzdžiui, greita automatinio fokusavimo sistema arba didelės skiriamosios gebos jutiklis, nei kitoms.
Pagrindinės funkcijos, į kurias reikia atsižvelgti ir mėgėjams, ir profesionalams
Nepriklausomai nuo jūsų įgūdžių lygio, perkant fotoaparatą reikia atsižvelgti į kelias pagrindines savybes:
Vaizdo kokybė. Tam įtakos turi tokie veiksniai kaip jutiklio dydis, objektyvo kokybė ir vaizdo procesorius.
Greitis. Tai apima paleidimo laiką, automatinio fokusavimo greitį ir kadrų per sekundę, kuriuos fotoaparatas gali užfiksuoti, skaičių.
Ergonomika. Kaip fotoaparatas jaučiasi rankoje? Ar jį patogu laikyti ir naudoti?
Kaina. Suderinkite biudžetą su savo poreikiais ir fotoaparato funkcijomis.
Universalumas. Įvertinkite galimybę įsigyti keičiamų objektyvų ir priedų.
Apibendrinant, „geriausias” fotoaparatas labai priklauso nuo jūsų įgūdžių lygio, jus dominančios fotografijos tipo ir biudžeto. Būdami mėgėjai, galbūt pirmenybę teiksite patogiam naudoti ir nebrangiam fotoaparatui „spausk ir fotografuok” arba tiltelio tipo fotoaparatui. Profesionalui gali labiau tikti aukštos klasės DSLR, veidrodinis arba vidutinio formato fotoaparatas. Nepriklausomai nuo jūsų pasirinkimo, atminkite, kad geriausias fotoaparatas yra tas, kurį jums patinka naudoti ir kuris atitinka konkrečius jūsų fotografijos poreikius.